Analizy wspomagające komercjalizację technologii.

Gościem odcinka jest Piotr Wiliński


Piotr Wiliński posiada 20 lat międzynarodowego doświadczenia w tworzeniu i wdrażaniu nowych technologii. Z doktoratem francuskiej uczelni Universite de Rennes z teledetekcji satelitarnej pracował przez 10 lat w Philips Research w Holandii. W ramach korporacyjnego inkubatora technologii tworzył scenariusze wdrażania projektów z dziedzin elektroniki użytkowej, systemów inteligentnych kamer, medycyny i przemysłu samochodowego. Dokonał analizy biznesowej kilkudziesięciu projektów, które w weszły do inkubatora, bądź pozyskały partnerów technologicznych. Kierował pracami Philipsa w dziedzinie kompresji obrazów i uczestniczył w pracach standaryzacyjnych formatu wideo H.264. stosowanego na płytach Blue-Ray. Brał udział w trzech start-upach w dziedzinach ekranów 3D (PHILIPS 3D Solutions), mobilnego mapowania struktur drogowych (GeoInvent, TeleAtlas) oraz produkcji azotku galu (Ammono) piastując tam funkcje związane ze współpracą technologiczną i komercjalizacją nowatorskich produktów. Kierował dwoma firmami w branżach komponentów i systemów elektrycznych (Cooper Industries Polska) oraz w branży materiałowej (Cynel Unipress) o obrotach rzędu 15M USD rocznie. Jest autorem 30 międzynarodowych patentów, publikacji technologicznych i branżowych. Był zapraszany jako prelegent na międzynarodowe konferencje półprzewodnikowe w USA, Azji i Europie. Brał udział w projektach z Amerykańską Agencją do spraw Energii (ARPA-E) oraz Europejską Agencją Kosmiczną (ESA).

Piotr Wiliński: Linkedin

Dzięki uprzejmości Piotra możesz skorzystać z 2 bezpłatnych godzin mentoringowych z zakresu:

– biznesplan,
– analiza stanu techniki i patentowalności,
– prezentacja inwestorska,
– teaser inwestycyjny,
– analiza rynku,
– agenda B+R,
– badanie czystości patentowej,
– audyt technologiczny (due dilligence).

Istnieje również możliwość otrzymania bezpłatnego wsparcia od firmy BTM Innovations sp. z o.o. w postaci przygotowania analiz i dokumentów użytecznych w procesie komercjalizacji.

Aby skorzystać z 2 bezpłatnych godzin metoringowych z udziałem Piotra zgłoś się do niego pisząc na adres p.wilinski@btminnovations.pl. W temacie wpisz Startupfonika.

Linki
BTM Innovations sp. z o.o.
http://btminnovations.pl

Odcinek powstał dzięki wsparciu OKUAKU https://okuaku.com